Агентлик масъул ходимлари Малайзия коррупцияга қарши академияси томонидан ташкил этилган “Разведкага асосланган тергов” мавзусидаги онлайн тренинг машғулотларида иштирок этди.
Унда "Разведкага асосланган тергов” амалиётининг асослари, унинг келиб чиқиш зарурати ва ўзига хос хусусиятлари ҳамда коррупциянинг олдини олишдаги асосий роли мисоллар орқали интерактив тарзда тушунтириб берилди.
Хусусан, манбалар, коррупция ҳақида хабар берувчи шахслар ва уларнинг ҳуқуқий ҳимоясини таъминлаш, коррупция тўғрисида берилган ахборотларни саралаб олишга қаратилган техник жараёнлар хусусида атрофлича сўз юритилди. Шунингдек, яширин операция ҳолатларини бошқариш ва амалга ошириш тартиблари кўриб чиқилди.

Сотрудники Агентства по противодействию коррупции приняли участие в онлайн-тренинге «Расследование, основанное на разведывательных данных», организованном Малазийской антикоррупционной академией.
В интерактивном режиме на примерах объяснялись методы расследования, основанные на разведданных, о его необходимости и характеристики, а также его основной роли в предотвращении коррупции.
В частности, подробно обсуждались вопросы касательно источников, лиц, сообщающих о коррупции, обеспечения их правовой защиты, и технических процессов, направленных на сортировку информации о коррупции. Были также рассмотрены процедуры управления и проведения тайных операций.