Joriy yilning 8 fevral kuni Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligi rahbariyati va O‘zbekistondagi Yevropa Ittifoqi delegatsiyasi vakillari o‘rtasida uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuv avvalida Yevropa Ittifoqi delegatsiyasi Hamkorlik yo‘nalishiga masʼul yangi rahbari V.Riyepma tomonidan Yevropa Ittifoqining «O‘zbekistonda korrupsiyaga qarshi muhitni mustahkamlashga ko‘maklashish» loyihasi doirasida amalga oshirilishi rejalashtirilgan maqsad va vazifalari haqida maʼlumotlar berildi.
Uchrashuv so‘ngida tomonlar o‘zaro hamkorlikni davom ettirishga va qo‘shma loyihani yaqin vaqt oralig‘ida ishga tushirishga kelishib olishdi.

8 февраля текущего года в Агентстве по противодействию коррупции состоялась встреча с представителями Делегации Европейского Союза в Республике Узбекистан.
В начале встречи новый руководитель отдела по вопросам сотрудничества Делегации Европейского Союза, Виллем Риепма проинформировал о целях и задачах, которые планируется реализовать в рамках проекта Европейского Союза «Помощь в укреплении антикоррупционной среды в Узбекистане».
В завершение встречи стороны договорились о продолжении сотрудничества и запуске совместного проекта в ближайшее время.